مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن – مشخصات، ابعاد و قیمت فروش مخزن پلی اتیلن

معرفی مخزن پلی اتیلن + ابعاد و قیمت مخزن پلی اتیلن (تانکر پلاستیکی )

مخازن پلی اتیلن در سال های اخیر به دلیل مزایای بسیار به عنوان پر طرفدار ترین مخازن ذخیره آب و مایعات شیمیایی شناخته شده است.

این مخازن در بازار هم با عنوان مخزن پلی اتیلن و هم با عنوان مخزن یا تانکر پلاستیکی و یا حتی مخزن پلیمری نیز شناخته می شوند و حدود یک دهه است که در ایران و بازار مخازن ذخیره آب و نگهداری مایعات و مواد شیمیایی با استقبال زیادی روبرو شده اند. این مخازن در صنعت ساختمان ، کشاورزی، صنایع شیمیایی و … کاربرد گسترده ای دارند.

برای مشاهده لیست قیمت مخازن پلی اتیلن کلیک نمایید و یا به انتهای این صفحه مراجعه نمایید

تنوع زیادی در بازار فروش مخازن پلی اتیلن از نظر قیمت، کیفیت، بهداشتی بودن و عمر مخازن وجود دارد که این موضوع سبب شده است برخی از مشتریان بدون توجه به این موضوعات با مشکلاتی روبرو شده و حتی نگاه منفی ای نسبت به مخازن پلی اتیلنی پیدا کنند. متاسفانه تعداد زیادی از تولید کنندگان مخارن پلی اتیلن، محصولات به شدت بی کیفیت و غیر بهداشتی تولید می کنند و باعث بروز هزینه های زیادی برای خریداران می شوند. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد اطلاعات مورد نیاز شما در ارتباط با این مخازن را بدون هیچگونه غرض ورزی در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی کامل تصمیمگیری نمایید.

مطالب زیر را در ادامه این مقاله مشاهده خواهید کرد:

1- مزایا و معایب

2- دسته بندی از نظر شکل ظاهری

3- سازگاری  با مواد شیمیایی

4- نکات راه اندازی و نصب مخزن

5- تعمیر سوراخ و شکستگی مخازن

6-  مخزن پلی اتیلن را از کجا خریداری نماییم؟

7-  لیست قیمت مخازن پلی اتیلن

مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن ( پلاستیکی ) نسبت به سایر مخازن:

مزایا:

 • این مخازن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند
 • قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 • برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 • در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید شوند.
 • دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 • در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعبه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.

معایب:

 • آسیب پذیری در برابر ضربه شدید مکانیکی
 • آسیب پذیری در برابر آتش

اگر یک مخزن پلی اتیلن در طول یک دوره طولانی زمانی بیش از 10 سال در محیط باز قرار گیرد و دارای لایه محافظ در برابر یووی نباشد، یا تراکم آنتی یو وی در لایه بیرونی آن کم باشد، تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید می تواند ترکیبات پلی اتیلنی موجود در آن را از بین ببرد و آن را از یک ماده سخت و انعطاف پذیر به یک ماده سخت و شکننده تبدیل می کند و این احتمال شکستگی مخازن را افزایش می دهد.

انواع مخازن از نظر شکل ظاهری

این مخازن یا تانکرهای پلاستیکی با توجه به نیاز مشتریان و مکان نصب آن ها، از نظر شکل ظاهری به چندین دسته تقسیم می شوند. توجه به شکل ظاهری مخازن پیش از خرید آن ها اهمیت زیادی دارد. در ادامه تقسیم بندی رایج مخازن پلی اتیلن را بیان خواهیم کرد.

مخازن افقی یا خوابیده

مخازن  افقی (خوابیده) از 70 لیتر تا 5000 لیتر و به صورت تک لایه، سه لایه و چهار لایه و به صورت پایه دار تولید شده و در بازار موجود می باشند. مخزن  افقی به دلیل ساختار و شکل ظاهری خود، فشار حاصل از وزن مواد ذخیره شده در داخل تانکر پلی اتیلن را در سطح بیشتری نسبت به مخازن دیگر پخش کرده و در نتیجه در صورت نیاز به نصب مخزن آب در پشت بام، مخازن افقی بیشتر پیشنهاد می شوند.

مخازن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی
مخازن پلی اتیلن افقی

مخازن عمودی یا ایستاده

مخزن پلاستیکی عمودی (ایستاده) از 100 لیتر تا 20000 لیتر و در انواع تک لایه و سه لایه تولید شده و آماده فروش می باشند.
مخزن عمودی به صورت یکپارچه تولید شده و قیمت آن از سایرمخازن (افقی، مکعبی، زیرپله و…) هم حجم کمتر می باشد. نصب این منبع پلی اتیلنی بر روی پشت بام توصیه نمی شود مگر اینکه سطح محل نصب آن تقویت شده باشد. مخزن آب پلی اتیلن عمودی به دلیل استحکام بیشتر و هم چنین قیمت کمتر مناسبترین گزینه برای استفاده در فضاهای باز می باشد.

مخازن عمودی

مخازن پلی اتیلن عمودی ایستاده
مخازن پلی اتیلن عمودی

مخازن مکعبی و کتابی

مخزن مکعبی پلی اتیلنی یا پلاستیکی که با عنوان مخزن کتابی یا منبع آسان رو نیز شناخته می شود برای پاسخگویی به نیاز مشتریانی که فضای کافی برای نصب مخازن افقی و عمودی ندارند طراحی و تولید شده است.

مخازن پلی اتیلن مکعبی
مخازن پلی اتیلن مکعبی

ابعاد مخازن مکعبی به گونه ای در نظر گرفته شده تا بتوان آنها را از باریکترین درب ها و کم فضا ترین مکان های عبور داده و نصب کرد. درحال حاضر مخازن مکعبی پلی اتیلن پلاستونیک در حجم های 230 لیتری ، 800 لیتری ، 1000 لیتری و 2000 لیتری تولید شده و آماده فروش می باشند. لازم به ذکر است که این مخازن نسبت به مخازن افقی و عمودی به خاطر نوع طراحی و مواد اولیه بیشتر گرانتر می باشند و تنها در صورتی که مشکل جدی در ابعاد دیگر مخازن دارید، مخازن مکعبی پلی اتیلنی پیشنهاد می شوند.

مخازن زیرپله ای

همانطور که از نام مخازن زیرپله ای پیداست این محصول برای نصب در زیرپله های ساختمان ها طراحی و تولید شده است. زیرپله های ساختمان ها در اکثر موارد هیچگونه کاربری نداشته در نتیجه نصب مخزن پلی اتیلن آب ساختمان در این فضا می تواند بسیار مناسب باشد.

مخزن زیرپله ای پلی اتیلنی در حال حاضر در دو حجم 500 لیتر و 1000 لیتر تولید شده و آماده فروش می باشد. یکی از مشکلات مخازن قدیمی زیرپله ای در گذشته دفورمه شدن (تغییر شکل دادن) جزئی آن در طولانی مدت بود ( شکم آوردن تانکر پس از آبگیری) به همین دلیل در طراحی جدید این مخازن از لوله تقویت کننده داخلی استفاده شده تا این مشکل برطرف شود.

مخازن زیرپله ای

مخازن پلی اتیلن زیر پله ای

مخازن قیفی یا مخروطی شکل

مخزن قیفی پلی اتیلن یا مخزن مخروطی پلی اتیلن و یا مخزن ته قیفی با داشتن انتهای پایینی قیفی شکل امکان تخلیه مایعات و مواد به شکل کامل را مهیا می کنند.مخازن قیفی در احجام 200 ، 500 ، 1000 ، 1500 و 2000 لیتر و به صورت تک لایه و سه لایه در پلاستونیک تولید می شوند. از این مخازن تحت عنوان مخازن ته قیفی ، مخازن قیفی و یا مخازن زوک هم نام می برند.

مخزن قیفی پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن قیفی پلی اتیلن
مخزن قیفی پلی اتیلن و پلاستیکی

 

چه موادی با منبع های پلی اتیلن سازگار هستند؟

این مخازن در برابر اکثر مواد مانند آفت کش ها و مواد شیمیایی مقاوم هستند. با این حال، منبع پلی اتیلن تولید شده برای نگهداری اینگونه مواد را نباید برای نگه داری سوخت هایی مانند بنزین استفاده کرد چون این مواد می توانند پلاستیک را از سست و شکننده کنند. فقط انواع خاصی از پلی اتیلن برای این کار می توانند مناسب باشد که ماده اولیه آنها در ایران یا در دسترس نیست و یا قیمت تمام شده محصول خیلی گران تر از مخازن فلزی تمام می شود. برای همین توصیه می کنیم برای نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مطابق استاندردهای شرکت نفت از انواع مخازن فلزی استاندراد و محافظت شده استفاده کنید.

سوخت های زیستی خالص مانند B-100 را می توان در منبع پلی اتیلن ساخته شده تحت استانداردهای آمریکایی برای تست مواد (ASTM) D1988 با رتبه بندی ویژه 1.9 استفاده کرد. روغن های نفتی نیز پلاستیک را نفوذپذیر و نرم می کنند، اما روند تاثیر گذاری آن ها بسیار کندتر از بنزین است. روغن ها را می توان در تانک های پلی اتیلن با درجه وزن مخصوص 1.9 (یا بالاتر) ذخیره و نگه داری کرد. اصولا نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مانند نفت و بنزین و گازوییل را در مخازن پلی اتیلنی تولید شده از HDPE 3840  را توصیه نمی کنیم.

نکات راه اندازی و نصب تانکر پلی اتیلن

برای مخازن افقی و عمودی مکانی را انتخاب کنید که راحت ترین دسترسی را به منبع داشته باشید. مکانی را انتخاب کنید که صاف و مسطح بوده و در ضمن در معرض انتشار و تماس با مواد شیمیایی نباشد. از طرف دیگر محیط قرار گیری مخزن  باید به گونه ای باشد در صورت شکسته شدن منبع و انتشار محتویات موجود در آن کمترین میزان خسارت و آسیب دیدگی را از نقطه نظر فنی، بهداشتی و زیست محیطی را ایجاد کند. مطابق آیین نامه نظام مهندسی مخزن باید در جایی نصب شود که هوای آن به خوبی تهویه شود. مکان نصب درب دار بوده و درب آن قابلیت قفل شدن داشته باشد و در نهایت باید کف شور به گونه ای مناسب سازی شود که در صورت نشت مایعات درون تانکر بتوان آنها را به خروجی مناسبی هدایت کرد.

  مخازن افقی پشت نیسانی و پشت کامیونی و سم پاش نیز یا بر روی انواع کشنده ها قرار گرفته و یا به تریلر وصل می شوند. در هنگام قرار دادن این مخازن باید دقت کرد پایه های تعبیه شده زیر مخزن به درستی روی تریلر یا کشنده قرار گیرد تا احتمال لق خوردن را به حداقل برساند.

مخازن پلی اتیلن مخزن بازار چه ویژگی هایی دارند :

 • تولید شده از مواد اولیه درجه یک و 100% نو
 • کسب نشان استاندارد و سیب سلامت از سازمان غذا و دارو
 • گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش تولید کنندگان
 • قابلیت نصب آسان، سریع و با قابلیت جابه جایی بالا
 • مقاوم در برابر اشعه یو وی (ماوراء بنفش) خورشید
 • مقاوم در برابر بسیاری از مواد اسیدی و خورنده (برای اطلاع از سازگاری با مواد مد نظر شما لطفاً تماس بگیرید)
 • مقاوم در برابر رشد جلبک و باکتری در محصولات سه لایه
 • قابلیت برش، سوراخکاری و نصب آسان اتصالات

تعمیر سوراخ و شکستگی

اکثر مخزن های پلی اتیلنی از پلی اتیلن 3840 و خطی تولید شده باشند در صورتی که سطح آسیب دیدگی وسیع نباشد قابل تعمیر هستند. با این حال حتی اگر یک مخزن بتواند تعمیر شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از پر شدن پایدار بماند و مجددا نشت نکند. از طرف دیگر مخزن تعمیر شده باید فقط برای نگه داری آب استفاده شود.

ما در مقاله ای با عنوان تعمیر و شکستگی مخازن پلی اتیلن به طور مفصل روش تعمیر این مخازن را شرح داده ایم و پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

تانکر پلی اتیلنی را از کجا خریداری نماییم؟

در کاربردهای بهداشتی و خوراکی و همچنین کاربردهای صنعتی، نیاز خواهید داشت تا مخزن پلی اتیلنی با کیفیت و طول عمر بالا انتخاب نمایید زیرا در صورت عدم توجه به این موضوع در آینده ای نزدیک باید بهای این بی توجهی را پرداخت نمایید. ما پیشنهاد می کنیم حتماً از فروشندگان معتبر اقدام به خرید مخزن پلی اتیلن نمایید و از فروشنده گواهی های بهداشتی، استاندارد را استعلام نمایید.

لیست قیمت مخازن پلی اتیلن

 

در جداول زیر لیست قیمت محصولات پلی اتیلن پلاستونیک و طبرستان قابل مشاهده است.

.

نام محصول ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
71
44
48
4,800,000
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی تک لایه طبرستان
60
41
48
4,670,000
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
71
44
48
6,970,000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
73
54
58
6،300،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
73
54
58
7,090,000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
 99
60
68
11,700,000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
99
60
68
14،350،000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
112
62
58
12،920،000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
112
 62
70
15،180،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
105
70
75
13،270،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
105
70
75
16،000،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی سه لایه طبرستان
97
70
80
15،380،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری افقی سه لایه طبرستان
118
72
76
17،339،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 124 70 77 19،300،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 124 70 77 17،120،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی سه لایه طبرستان 123 70 77 19،282،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
135
79
86
24،450،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 135 79 86 19،540،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی سه لایه طبرستان 129 76 84 24,513,000
مخزن پلی اتیلن 600 لیتری افقی سه لایه طبرستان 147
84
86
28،608،000
مخزن پلی اتیلن 700 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 171 81 91 33،000،000
مخزن پلی اتیلن 700 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 171 81 91 30،660،000
مخزن پلی اتیلن 750 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 129 76 84 33،800،000
مخزن پلی اتیلن 750 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 155 90 98 32،200،000
مخزن پلی اتیلن 800 لیتری افقی سه لایه طبرستان
148
89
97 32،451،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 168 100 110 40،180،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
168
100
110
36،880،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی سه لایه طبرستان
164
94
103
38,810,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
202
110
116
55،900،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 202 110 116 59،550،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی سه لایه طبرستان 191 108 113 58,385,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
202
124
135
71،150،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
202
124
135
74،200،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی سه لایه طبرستان
196
123
132
72,421,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
240
140
152
108،050،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 240 140 152 110،370،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 218 141 150 108,353,000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 250 159 170 152،750،000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 250 159 170 156،600،000
مخزن پلی اتیلن 4200 لیتری افقی سه لایه طبرستان 227 160 170 163,280,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
245
180
190
205،200،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 245 180 190 209،150،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 270 160 169 205,462,000
مخزن پلی اتیلن 6000 لیتري افقی سه لایه طبرستان 281 172 184 244،638،000
مخزن پلی اتیلن 8500 لیتري افقی سه لایه طبرستان 342 184 195 تماس
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتري افقی سه لایه TP 349 209 218 تماس
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 355 196 209 379,213,000

***

مخزن پلی اتیلن اب طبرستان و پلاستونیک در اشکال افقی برای مکان هایی که نیاز است وزن مخزن پلی اتیلن پخش و گسترده شود مناسب است. مثلاً برای نصب در پشت بام انتخاب خوبی خواهد بود.

قیمت مخازن پلی اتیلن عمودی پلاستونیک و طبرستان

مخازن پلاستیکی عمودی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول قطر ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 80 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
50
58
5,280,000
مخزن پلی اتیلن 80 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
50
58
5,780,000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
52
75
6,370,000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
52
75
7,090,000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی تک لایه طبرستان
45
81
8,319,000
مخزن پلی اتیلن 150 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
55
85
7,630,000
مخزن پلی اتیلن 150 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
55
85
9,800,000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
56
98
11،545،000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک 60 102 10,700,000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک 60 102 12,850,000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 58 97 12,947,000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 82 70 13،889،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 62 118 14،416،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
69
132
13,680,000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
69
132
15,900,000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
72
103
15,878000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
85
119
18,580,000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
85
119
20,150,000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
87
106
20,115,000
مخزن پلی اتیلن 550 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
72
170
19,570,000
مخزن پلی اتیلن 550 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
72
170
22,950,000
مخزن پلی اتیلن 800 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
94
141
28،289،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی کوتاه تک لایه پلاستونیک 109 145 31,900,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه پلاستونیک
109
145
34,000,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی بلند تک لایه پلاستونیک
88 202 36,400,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی بلند سه لایه پلاستونیک
88
202
37,500,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
105
142
33,693,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک 121 172 46,700,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
121 172 48,500,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
114 170 48,392,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
132
188
57,800,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
132 188 58,650,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی بلند تک لایه پلاستونیک
113 237 57,800,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی بلند سه لایه پلاستونیک
113 237 58,650,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
134 165 59,556,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
153
208
90,950,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
153
208
91,150,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
153
200
112,380,000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
177
195
114،500،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی کوتاه تک لایه پلاستونیک
222
160
142,230,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه پلاستونیک
 222
160
144,560,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی بلند تک لایه پلاستونیک
 –
 188  225 144,900,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی بلند سه لایه پلاستونیک
 –
 188  225 149,250,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
185 221 146,867,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
255
235
278,900,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
255
235
284,200,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
204
335
290,975,000
مخزن پلی اتیلن 12000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
235
310
336،683،000
مخزن پلی اتیلن 14000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه طبرستان
302
231
348،602،000
مخزن پلی اتیلن 15000 لیتری عمودی سه لایه TP
254
335
420،950،000
مخزن پلی اتیلن 20000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
 290
335
505,250,000
مخزن پلی اتیلن 20000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
290
335
531,330,000

//

ابعاد مخازن پلی اتیلن مکعبی و کتابی (آسان رو)

مخازن مکعبی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن کتابی 200 لیتری تک لایه طبرستان 60 50 80 15،502،000
مخزن کتابی 230 لیتری تک لایه پلاستونیک  60 40 132 16،000،000
مخزن کتابی 230 لیتری سه لایه پلاستونیک 60 40 132 16،770،000
مخزن کتابی 300 لیتری سه لایه طبرستان 60 60 111 19،280،000
مخزن مکعبی 300 لیتری سه لایه طبرستان 112 62 62 19،436،000
مخزن مکعبی 450 لیتری سه لایه طبرستان 150 60 61 24،099،000
مخزن کتابی / آسان رو 500 لیتری تک لایه پلاستونیک 142 50 110 23،860،000
مخزن کتابی / آسان رو 500 لیتری سه لایه پلاستونیک 142 50 110 26،660،000
مخزن مکعبی 800 لیتری تک لایه پلاستونیک  170 90 70 38،430،000
مخزن مکعبی 800 لیتری سه لایه پلاستونیک  170 90 70 40،400،000
 مخزن کتابی / آسان رو 1000 لیتری تک لایه پلاستونیک 162 62 140 44،040،000
 مخزن کتابی / آسان رو 1000 لیتری سه لایه پلاستونیک  162 62 140 50،640،000
مخزن مکعبی 1000 لیتری سه لایه طبرستان 185 102 68 44,492,000
مخزن مکعبی 1500 لیتری سه لایه طبرستان 210 113 77 67،154،000
مخزن کتابی / آسان رو 2000 لیتری تک لایه پلاستونیک 215 70 200 85،920،000
 مخزن کتابی / آسان رو 2000 لیتری سه لایه پلاستونیک 215 70 200 92،650،000

ابعاد مخازن زیرپله ای

مخازن زیرپله ای ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن زیر پله ای 500 لیتری تک لایه پلاستونیک 128 88 95 26،150،000
مخزن زیر پله ای 500 لیتری سه لایه پلاستونیک 128 88 95 28،000،000
مخزن 500 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 137 72 84 30,433,000
مخزن 800 لیتری زیرپله راه پله ای سه لایه طبرستان 152 83 98 43,441,000
مخزن زیرپله ای 1000 لیتری تک لایه پلاستونیک 170 90 100 43،820،000
مخزن زیرپله ای 1000 لیتری سه لایه پلاستونیک 170 90 100 50،500،000
مخزن 1000 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 172 87 106 50,302,000
مخزن 1500 لیتری زیرپله ای سه لایه پلاستونیک 204 102 118 64,600,000
مخزن 1500 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 196 109 112 69،442،000

مخازن بیضی

مخازن بیضی ابعاد داخلی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 500 لیتري بیضی سه لایه PT 143 95 55 24,958,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتري بیضی سه لایه PT 167 124 71 38,650,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتري بیضی سه لایه PT 222 146 86 *
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتري بیضی سه لایه PT 252 162 107 106,813,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتري بیضی سه لایه PT 285 191 129 196,917,000

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخازن قیفی ابعاد داخلی (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 74 86 13،980،000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 74 86 16،280،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 74 161 24،400،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 74 161 30،500،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 127 38،300،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 127 47،100،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 167 59،050،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 167 65،650،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 208 72،900،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 208 78،330،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری قیفی تک لایه PT * 155 230 106,606,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری قیفی تک لایه PT * 180 280 153,930,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری قیفی تک لایه PT * 230 320 310,813,000

مقالات مرتبط انتخابی:

مطمئنا هیچ یک از ما دوست نداریم مخزن آب پلی اتیلنی که درون آن آب نگهداری می کنیم جلبک بزند. زیرا این جلبک باعث تغییر در بو و مزه آب شده و همچنین در طولانی مدت می تواند موجب رشد کپک و باکتری های مختلفی شود.

رشد جلبک ها بیشتر در مناطق گرمسیر صورت می گیرد چرا که زمینه و شرایط رشد جلبک در این مناطق آماده تر است. جلبک ها دارای رنگ سبز و ماده ای به حالت لزج می باشد که بر روی دیواره های مخزن ها رشد می کنند و بسیار متراکم هستند این گیاهان تک سلولی از خود بوی بسیار نامطبوعی را نیز ایجاد می کنند .

روش های جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب پلی اتیلن

اولین روشی که به شما پیشنهاد می شود استفاده از مخزن های آب ضد جلبک می باشد که شما می توانید با تهیه و خریداری آن ها از مزیت داشتن یک مخزن ضد جلبک برخوردار باشید. امروزه مخزن های پلی اتیلن عرضه شده در مخرن آب دات کام از بهترین و با کیفیت ترین مخازنی هستند که توسط شرکت بزرگ و معتبر فعال در این عرصه تولید می شوند.

 • مخزن آب را زیر تابش نور مستقیم خورشید نصب نکنید: یکی از عوامل مهم در رشد و تشکیل جلبک در مخزن های آب ، تابش مستقیم نور خورشید می باشد به همین دلیل توصیه می شود که تا حدالامکان مخزن های آب خود را در محل سایه و به دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید. بیشترین رشد جلبک ها در مخزن های مشاهده می شود که بر روی پشت بام ساختمان ها مستقرر هستند که در این صورت نیز می توانید سایه بانی برای مخزن آبی خود مهیا کنید تا از تابش مستقیم آفتاب به دور بماند.
 • مخزن آب را به کمک پوششهایی مانند فوم با پوشش آلمینیوم یا نایلون حبابدار با پوشش ورقه آلومینیوم و با کمک سیم مفتول بپوشانید تا هم میزان رسیدن نور را به آنها را به حداقل برسانید و هم در برابر گرما و سرما برای مدت زمان بیشتر دمای آب داخل آنها ثابت باقی بماند.
 • مخزن آب خود را به صورت مرتب تمیز کنید: اگر دارای یک مخزن آبی در ساختمان مسکونی و یا اداری خود هستید به شما توصیه می شود که هر چند ماه یک بار مخزن خود را تمیز و شست و شوی دهید. در بسیار از موارد مشاهده شده است که برخی از افراد سالیان سال مخزن های آب خود را تمیز نمی کنند که همین گزینه می تواند بستر خوبی برای رشد جلبک ها باشد. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب نظافت ادواری داخل مخزن آب می باشد که دوستان عزیز بایستی آن را جدی گرفته و هر چند وقت یکبار به نظافت درون مخزن آب خود بپردازند.
 • تمام محفظه های که نور از آنجا به داخل مخزن تابش می کند را مسدود کنید: از دیگر راه های جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب می توان به مسدود کردن تمام محفظه های که نور خورشید به آن ورود پیدا می کند. هم چنین با مسدود کردن تمام محفظه های ورودی از ورود سایر اجسام نیز به داخل مخزن جلو گیری نموده و باعث سالم و تمیز ماندن آب درون مخزن خواهید شد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه ترک و یا سوراخی در بدنه مخزن، با نمایندگی مربوطه تماس حاصل فرمایید تا همکاران حاضر در قسمت خدمات پس از فروش با استفاده از پیشرفته ترین جوش WELDING TANK در کم ترین زمان مشکل به وجود آمده را حل نمایند.
 • اضافه کردن مواد شیمیایی و فیلتراسون کردن : یکی از راحت ترین و آسان ترین راه های جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب می تواند استفاده از فیلتر آب و خرید مخزن ضد جلبک مخزن آب دات کام باشد. مواد شیمیایی موجود در فیلتراسون های به کار رفته شده در درون مخزن های آب مانع از رشد و تجمع جلبک ها می شود. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که مواد شیمیایی مورد استفاده برای سلامتی انسان ها بی ضرر می باشد.

منبع: چگونه از مانع از رشد جلبک شویم؟

پرسش های مشتریان

علی تاجیک:
این تانکر پلی اتیلن بزرگ را می توان روی کف پارکینگ قرار داد؟ نیاز به کف سازی دارد؟ آیا تانکر پلی اتیلن پنج هزار لیتری همان نوع پلاستیکی آن است؟

پاسخ : بله کف پارکینگ اگر کاملا صاف باشد و فاقد سنگریزه . محل قرار گیری مخزن باید کاملا یکنواخت و بدون پستی و بلندی باشد. این مخازن از پلی اتیلن تولید می شوند که نوعی پلاستیک می باشند.

سهیل مرادی کرمانی :
آیا امکان نصب همزن در مخازن عمودی هست؟

پاسخ: بله می بایست همزن و تجهیزات روی شاسی فلزی نصب شوند و وزنشان روی مخزن نباشد

ایمان مروتی:
سلام خیلی خوبه که دو تا درب داره هم تو تخلیه با جرثقیل به دردمان خورد(تسمه از داخل آن رد کردیم ) و هم خیلی خوب می توان داخل مخزن را دید. تانکر ده هزار لیتری قبلی تک درب بود و موقع کنترل و نگاه به داخل مخزن جلوی نور گرفته می شد. وقتی هر دو درب این تانکر باز باشد داخل کاملا دیده می شود. همه چیز عالی بود. لطفا بابت خرید یک تانکر ده هزار لیتری دیگر برای کارخاته ورامین پیش فاکتور ایمیل فرمایید. ممنون

با سلام و احترام ایمیل پیش فاکتور خدمتتان ارسال شد.

حسین زاده:
سلام تانکر ده هزار لیتری بیش از سه لایه چه برتری داره نسبت به آن؟

سلام مخازن چند لایه اصولا بیشتر با اهدف اضافه کردن لایه ای به عنوان عایق تولید می شوند. لایه مشکی برای ممانعت از نفوذ نور و لایه فوم برای کاهش رسانایی دما . مخازن سه لایه مشکی مخزن آب دات کام کاملا ضد جلبک می باشند و نیاز به اضافه کردن لایه رنگی دیگری برای فیلتر نور خورشید ندارند. البته درخواست مشتری امکان تولید مخازن سه ، چهار ، پنج لایه . بیشتر هم وجود دارد.

رضا رضوانی:
آیا محدودیتی برای نصب فیتینگ بر روی تانکر ده هزار لیتری وجود دارد؟ من هر چهار طرف آن فیتینگ ۴ اینچ نصب کردم ولی یک تاسیساتی به من گفت این کار مخزن را ضعیف می کند. کسی می داند؟

چهار تا محل استاندارد نصب فیتینگ دارد و مشکلی وجود ندارد.

کوروش تهام زاده:
سلام خسته نباشید
میتونیم برای نصب محل ورودی بالای مخزن و محل خروجی قسمت پایین مخزن رو انتخاب کنیم؟؟؟

سلام. تنها در محل های مجاز نصب اتصالات که در تصویر مخزن نیز قابل مشاهده است امکان نصب اتصالات وجود دارد. در غیر این صورت محصول شما از شرایط گارانتی خارج می شود. ما به شما مخازن قیفی که امکان نصب اتصالات در بالا و انتها آنها وجود دارد را پیشنهاد می کنیم.

مریم حسنی:
سلام میشه این مخزن پلی اتیلن کتابی رو پشت هم به همدیگه وصل کرد؟ چون ما درب اتاق تاسیساتمون کوچیکه مخزن بزرگ نمیتونیم ببریم اونجا.

سلام بله خانم می توانید چیدمانشان را به این صورت قرار دهید و به روش سری یا موازی به هم متصل سازید تا به حجم آب مورد نیازتان دست یابید

Summary
product image
Aggregate Rating
5 based on 4 votes
Brand Name
مخزن بازار
Product Name
مخازن پلی اتیلن