برای اطلاع از قیمت بروز محصولات با شماره 02144547176 تماس بگیرید
صفحه نخست >> مخازن پلی اتیلن – مشخصات، ابعاد و قیمت فروش مخزن پلی اتیلن
مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن – مشخصات، ابعاد و قیمت فروش مخزن پلی اتیلن

معرفی مخزن پلی اتیلن + ابعاد و قیمت مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن در سال های اخیر به دلیل مزایای بسیار به عنوان پر طرفدار ترین مخازن ذخیره آب و مایعات شیمیایی شناخته شده است.

این مخازن در بازار هم با عنوان مخزن پلی اتیلن پلی اتیلن و هم با عنوان مخزن پلی اتیلن پلاستیکی یا مخزن پلیمری شناخته می شوند و حدود یک دهه است که در ایران و بازار مخازن ذخیره آب و نگهداری مایعات و مواد شیمیایی با استقبال زیادی روبرو شده اند. این مخازن در صنعت ساختمان ، کشاورزی، صنایع شیمیایی و … کاربرد گسترده ای دارند.

برای مشاهده لیست قیمت مخازن پلی اتیلن کلیک نمایید

تنوع زیادی در بازار فروش مخازن پلی اتیلن از نظر قیمت، کیفیت، بهداشتی بودن و عمر مخازن وجود دارد که این موضوع سبب شده است برخی از مشتریان بدون توجه به این موضوعات با مشکلاتی روبرو شده و حتی نگاه منفی ای نسبت به مخازن پلی اتیلنی پیدا کنند. متاسفانه تعداد زیادی از تولید کنندگان مخارن پلی اتیلن، محصولات به شدت بی کیفیت و غیر بهداشتی تولید می کنند و باعث بروز هزینه های زیادی برای خریداران می شوند. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد اطلاعات مورد نیاز شما در ارتباط با این مخازن را بدون هیچگونه غرض ورزی در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی کامل تصمیمگیری نمایید.

مطالب زیر را در ادامه این مقاله مشاهده خواهید کرد:

1- مزایا و معایب

2- دسته بندی از نظر شکل ظاهری

3- سازگاری  با مواد شیمیایی

4- نکات راه اندازی و نصب مخزن

5- تعمیر سوراخ و شکستگی مخازن

6-  مخزن پلی اتیلن را از کجا خریداری نماییم؟

7-  لیست قیمت مخازن پلی اتیلن

مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن:

مزایا:

 • این مخازن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند
 • قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 • برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 • در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید شوند.
 • دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 • در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعبه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.

معایب:

 • آسیب پذیری در برابر ضربه شدید مکانیکی
 • آسیب پذیری در برابر آتش

اگر یک مخزن پلی اتیلن در طول یک دوره طولانی زمانی بیش از 10 سال در محیط باز قرار گیرد و دارای لایه محافظ در برابر یووی نباشد، یا تراکم آنتی یو وی در لایه بیرونی آن کم باشد، تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید می تواند ترکیبات پلی اتیلنی موجود در آن را از بین ببرد و آن را از یک ماده سخت و انعطاف پذیر به یک ماده سخت و شکننده تبدیل می کند و این احتمال شکستگی مخازن را افزایش می دهد.

انواع مخازن از نظر شکل ظاهری

این مخازن با توجه به نیاز مشتریان و مکان نصب آن ها، از نظر شکل ظاهری به چندین دسته تقسیم می شوند. توجه به شکل ظاهری مخازن پیش از خرید آن ها اهمیت زیادی دارد. در ادامه تقسیم بندی رایج مخازن پلی اتیلن را بیان خواهیم کرد.

مخازن افقی یا خوابیده

مخازن  افقی (خوابیده) از 70 لیتر تا 5000 لیتر و به صورت تک لایه، سه لایه و چهار لایه و به صورت پایه دار تولید شده و در بازار موجود می باشند. مخزن  افقی به دلیل ساختار و شکل ظاهری خود، فشار حاصل از وزن مواد ذخیره شده در داخل تانکر پلی اتیلن را در سطح بیشتری نسبت به مخازن دیگر پخش کرده و در نتیجه در صورت نیاز به نصب مخزن آب در پشت بام، مخازن افقی بیشتر پیشنهاد می شوند.

مخازن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی
مخازن پلی اتیلن افقی

مخازن عمودی یا ایستاده

مخزن پلاستیکی عمودی (ایستاده) از 100 لیتر تا 20000 لیتر و در انواع تک لایه و سه لایه تولید شده و آماده فروش می باشند.
مخزن عمودی به صورت یکپارچه تولید شده و قیمت آن از سایرمخازن (افقی، مکعبی، زیرپله و…) هم حجم کمتر می باشد. نصب این منبع پلی اتیلنی بر روی پشت بام توصیه نمی شود مگر اینکه سطح محل نصب آن تقویت شده باشد. مخزن آب پلی اتیلن عمودی به دلیل استحکام بیشتر و هم چنین قیمت کمتر مناسبترین گزینه برای استفاده در فضاهای باز می باشد.

مخازن عمودی

مخازن پلی اتیلن عمودی ایستاده
مخازن پلی اتیلن عمودی

مخازن مکعبی و کتابی

مخزن مکعبی پلی اتیلنی یا پلاستیکی که با عنوان مخزن کتابی یا منبع آسان رو نیز شناخته می شود برای پاسخگویی به نیاز مشتریانی که فضای کافی برای نصب مخازن افقی و عمودی ندارند طراحی و تولید شده است.

مخازن پلی اتیلن مکعبی
مخازن پلی اتیلن مکعبی

ابعاد مخازن مکعبی به گونه ای در نظر گرفته شده تا بتوان آنها را از باریکترین درب ها و کم فضا ترین مکان های عبور داده و نصب کرد. درحال حاضر مخازن مکعبی پلی اتیلن پلاستونیک در حجم های 230 لیتری ، 800 لیتری ، 1000 لیتری و 2000 لیتری تولید شده و آماده فروش می باشند. لازم به ذکر است که این مخازن نسبت به مخازن افقی و عمودی به خاطر نوع طراحی و مواد اولیه بیشتر گرانتر می باشند و تنها در صورتی که مشکل جدی در ابعاد دیگر مخازن دارید، مخازن مکعبی پلی اتیلنی پیشنهاد می شوند.

مخازن زیرپله ای

همانطور که از نام مخازن زیرپله ای پیداست این محصول برای نصب در زیرپله های ساختمان ها طراحی و تولید شده است. زیرپله های ساختمان ها در اکثر موارد هیچگونه کاربری نداشته در نتیجه نصب مخزن پلی اتیلن آب ساختمان در این فضا می تواند بسیار مناسب باشد.

مخزن زیرپله ای پلی اتیلنی در حال حاضر در دو حجم 500 لیتر و 1000 لیتر تولید شده و آماده فروش می باشد. یکی از مشکلات مخازن قدیمی زیرپله ای در گذشته دفورمه شدن (تغییر شکل دادن) جزئی آن در طولانی مدت بود ( شکم آوردن تانکر پس از آبگیری) به همین دلیل در طراحی جدید این مخازن از لوله تقویت کننده داخلی استفاده شده تا این مشکل برطرف شود.

مخازن زیرپله ای

مخازن پلی اتیلن زیر پله ای

مخازن قیفی یا مخروطی شکل

مخزن قیفی پلی اتیلن یا مخزن مخروطی پلی اتیلن و یا مخزن ته قیفی با داشتن انتهای پایینی قیفی شکل امکان تخلیه مایعات و مواد به شکل کامل را مهیا می کنند.مخازن قیفی در احجام 200 ، 500 ، 1000 ، 1500 و 2000 لیتر و به صورت تک لایه و سه لایه در پلاستونیک تولید می شوند. از این مخازن تحت عنوان مخازن ته قیفی ، مخازن قیفی و یا مخازن زوک هم نام می برند.

مخزن قیفی پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن قیفی پلی اتیلن
مخزن قیفی پلی اتیلن و پلاستیکی

 

چه موادی با منبع های پلی اتیلن سازگار هستند؟

این مخازن در برابر اکثر مواد مانند آفت کش ها و مواد شیمیایی مقاوم هستند. با این حال، منبع پلی اتیلن تولید شده برای نگهداری اینگونه مواد را نباید برای نگه داری سوخت هایی مانند بنزین استفاده کرد چون این مواد می توانند پلاستیک را از سست و شکننده کنند. فقط انواع خاصی از پلی اتیلن برای این کار می توانند مناسب باشد که ماده اولیه آنها در ایران یا در دسترس نیست و یا قیمت تمام شده محصول خیلی گران تر از مخازن فلزی تمام می شود. برای همین توصیه می کنیم برای نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مطابق استاندردهای شرکت نفت از انواع مخازن فلزی استاندراد و محافظت شده استفاده کنید.

سوخت های زیستی خالص مانند B-100 را می توان در منبع پلی اتیلن ساخته شده تحت استانداردهای آمریکایی برای تست مواد (ASTM) D1988 با رتبه بندی ویژه 1.9 استفاده کرد. روغن های نفتی نیز پلاستیک را نفوذپذیر و نرم می کنند، اما روند تاثیر گذاری آن ها بسیار کندتر از بنزین است. روغن ها را می توان در تانک های پلی اتیلن با درجه وزن مخصوص 1.9 (یا بالاتر) ذخیره و نگه داری کرد. اصولا نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مانند نفت و بنزین و گازوییل را در مخازن پلی اتیلنی تولید شده از HDPE 3840  را توصیه نمی کنیم.

نکات راه اندازی و نصب تانکر پلی اتیلن

برای مخازن افقی و عمودی مکانی را انتخاب کنید که راحت ترین دسترسی را به منبع داشته باشید. مکانی را انتخاب کنید که صاف و مسطح بوده و در ضمن در معرض انتشار و تماس با مواد شیمیایی نباشد. از طرف دیگر محیط قرار گیری مخزن  باید به گونه ای باشد در صورت شکسته شدن منبع و انتشار محتویات موجود در آن کمترین میزان خسارت و آسیب دیدگی را از نقطه نظر فنی، بهداشتی و زیست محیطی را ایجاد کند. مطابق آیین نامه نظام مهندسی مخزن باید در جایی نصب شود که هوای آن به خوبی تهویه شود. مکان نصب درب دار بوده و درب آن قابلیت قفل شدن داشته باشد و در نهایت باید کف شور به گونه ای مناسب سازی شود که در صورت نشت مایعات درون تانکر بتوان آنها را به خروجی مناسبی هدایت کرد.

  مخازن افقی پشت نیسانی و پشت کامیونی و سم پاش نیز یا بر روی انواع کشنده ها قرار گرفته و یا به تریلر وصل می شوند. در هنگام قرار دادن این مخازن باید دقت کرد پایه های تعبیه شده زیر مخزن به درستی روی تریلر یا کشنده قرار گیرد تا احتمال لق خوردن را به حداقل برساند.

مخازن پلی اتیلن مخزن بازار چه ویژگی هایی دارند :

 • تولید شده از مواد اولیه درجه یک و 100% نو
 • کسب نشان استاندارد و سیب سلامت از سازمان غذا و دارو
 • گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش تولید کنندگان
 • قابلیت نصب آسان، سریع و با قابلیت جابه جایی بالا
 • مقاوم در برابر اشعه یو وی (ماوراء بنفش) خورشید
 • مقاوم در برابر بسیاری از مواد اسیدی و خورنده (برای اطلاع از سازگاری با مواد مد نظر شما لطفاً تماس بگیرید)
 • مقاوم در برابر رشد جلبک و باکتری در محصولات سه لایه
 • قابلیت برش، سوراخکاری و نصب آسان اتصالات

تعمیر سوراخ و شکستگی

اکثر مخزن های پلی اتیلنی از پلی اتیلن 3840 و خطی تولید شده باشند در صورتی که سطح آسیب دیدگی وسیع نباشد قابل تعمیر هستند. با این حال حتی اگر یک مخزن بتواند تعمیر شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از پر شدن پایدار بماند و مجددا نشت نکند. از طرف دیگر مخزن تعمیر شده باید فقط برای نگه داری آب استفاده شود.

ما در مقاله ای با عنوان تعمیر و شکستگی مخازن پلی اتیلن به طور مفصل روش تعمیر این مخازن را شرح داده ایم و پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

تانکر پلی اتیلنی را از کجا خریداری نماییم؟

در کاربردهای بهداشتی و خوراکی و همچنین کاربردهای صنعتی، نیاز خواهید داشت تا مخزن پلی اتیلنی با کیفیت و طول عمر بالا انتخاب نمایید زیرا در صورت عدم توجه به این موضوع در آینده ای نزدیک باید بهای این بی توجهی را پرداخت نمایید. ما پیشنهاد می کنیم حتماً از فروشندگان معتبر اقدام به خرید مخزن پلی اتیلن نمایید و از فروشنده گواهی های بهداشتی، استاندارد را استعلام نمایید.

لیست قیمت مخازن پلی اتیلن

 

در جداول زیر لیست قیمت محصولات پلی اتیلن پلاستونیک و طبرستان قابل مشاهده است.

.

نام محصول ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
71
44
48
 2،140،000
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی تک لایه طبرستان
60
41
48
2،083،000
مخزن پلی اتیلن 70 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
71
44
48
3،110،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
73
54
58
2،800،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
73
54
58
3،160،000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
 99
60
68
5،460،000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
99
60
68
6،390،000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
112
62
58
5،760،000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
112
 62
70
6،760،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
105
70
75
5،920،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
105
70
75
7،140،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری افقی سه لایه طبرستان
97
70
80
6،854،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری افقی سه لایه طبرستان
118
72
76
7،729،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 124 70 77 8،610،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 124 70 77 7،630،000
مخزن پلی اتیلن 400 لیتری افقی سه لایه طبرستان 123 70 77 8،592،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
135
79
86
10،900،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 135 79 86 8،710،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری افقی سه لایه طبرستان 129 76 84 10,925,000
مخزن پلی اتیلن 600 لیتری افقی سه لایه طبرستان 147
84
86
12،749،000
مخزن پلی اتیلن 700 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 171 81 91 14،720،000
مخزن پلی اتیلن 700 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 171 81 91 13،670،000
مخزن پلی اتیلن 750 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 129 76 84 15،500،000
مخزن پلی اتیلن 750 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 155 90 98 14،360،000
مخزن پلی اتیلن 800 لیتری افقی سه لایه طبرستان
148
89
97 15،065،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 168 100 110 17،920،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
168
100
110
16،440،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری افقی سه لایه طبرستان
164
94
103
17,938,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
202
110
116
24،930،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 202 110 116 26،550،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری افقی سه لایه طبرستان 191 108 113 26,564,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
202
124
135
31،730،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک
202
124
135
33،080،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری افقی سه لایه طبرستان
196
123
132
33,915,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
240
140
152
48،180،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 240 140 152 49،220،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 218 141 150 45,131,000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک 250 159 170 68،110،000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 250 159 170 69،840،000
مخزن پلی اتیلن 4200 لیتری افقی سه لایه طبرستان 227 160 170 68,653,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی تک لایه پلاستونیک
245
180
190
91،500،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی سه لایه پلاستونیک 245 180 190 93،270،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 270 160 169 91,568,000
مخزن پلی اتیلن 6000 لیتري افقی سه لایه طبرستان 281 172 184 109،027،000
مخزن پلی اتیلن 8500 لیتري افقی سه لایه طبرستان 342 184 195 154،380،000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتري افقی سه لایه TP 349 209 218 138،734،000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری افقی سه لایه طبرستان 355 196 209 169,004,000

***

مخزن پلی اتیلن اب طبرستان و پلاستونیک در اشکال افقی برای مکان هایی که نیاز است وزن مخزن پلی اتیلن پخش و گسترده شود مناسب است. مثلاً برای نصب در پشت بام انتخاب خوبی خواهد بود.

قیمت مخازن پلی اتیلن عمودی پلاستونیک و طبرستان

مخازن پلاستیکی عمودی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول قطر ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 80 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
50
58
2،350،000
مخزن پلی اتیلن 80 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
50
58
2،570،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
52
75
2،690،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
52
75
3،160،000
مخزن پلی اتیلن 100 لیتری عمودی تک لایه طبرستان
45
81
3,708,000
مخزن پلی اتیلن 150 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
55
85
3،400،000
مخزن پلی اتیلن 150 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
55
85
4،360،000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
56
98
5،146،000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک 60 102 4،770،000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک 60 102 5،720،000
مخزن پلی اتیلن 220 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 58 97 5,769,000
مخزن پلی اتیلن 250 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 82 70 6،188،000
مخزن پلی اتیلن 300 لیتری عمودی سه لایه طبرستان 62 118 6،426،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
69
132
6،100،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
69
132
7،090،000
مخزن پلی اتیلن 350 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
72
103
7,076,000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
85
119
8،280،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
85
119
8،980،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
87
106
8,965,000
مخزن پلی اتیلن 550 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
72
170
9،050،000
مخزن پلی اتیلن 550 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
72
170
10،500،000
مخزن پلی اتیلن 800 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
94
141
12،606،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی کوتاه تک لایه پلاستونیک 109 145 14،230،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه پلاستونیک
109
145
15،160،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی بلند تک لایه پلاستونیک
88 202 16،220،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی بلند سه لایه پلاستونیک
88
202
16،730،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
105
142
15,016,000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک 121 172 20،820،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
121 172 21،640،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
114 170 21,567,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
132
188
25،770،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
132 188 26،150،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
134 165 26,119,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
153
208
40،640،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
153
208
40،940،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
153
200
37,674,000
مخزن پلی اتیلن 4000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
177
195
51،223،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی کوتاه تک لایه پلاستونیک
222
160
63،430،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه پلاستونیک
 222
160
64،470،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی بلند تک لایه پلاستونیک
 –
 188  225 64،630،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی بلند سه لایه پلاستونیک
 –
 188  225 66،550،000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
185 221 65,454,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
255
235
124،360،000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
255
235
126،760،000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
204
335
128,041,000
مخزن پلی اتیلن 12000 لیتری عمودی سه لایه طبرستان
235
310
150،052،000
مخزن پلی اتیلن 14000 لیتری عمودی کوتاه سه لایه طبرستان
302
231
155،361،000
مخزن پلی اتیلن 15000 لیتری عمودی سه لایه TP
254
335
149،751،000
مخزن پلی اتیلن 20000 لیتری عمودی تک لایه پلاستونیک
 290
335
225،310،000
مخزن پلی اتیلن 20000 لیتری عمودی سه لایه پلاستونیک
290
335
232،720،000

ابعاد مخازن پلی اتیلن مکعبی و کتابی (آسان رو)

مخازن مکعبی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن کتابی 200 لیتری تک لایه طبرستان 60 50 80 6،908،000
مخزن کتابی 230 لیتری تک لایه پلاستونیک  60 40 132 7،140،000
مخزن کتابی 230 لیتری سه لایه پلاستونیک 60 40 132 7،760،000
مخزن کتابی 300 لیتری سه لایه طبرستان 60 60 111 8،592،000
مخزن مکعبی 300 لیتری سه لایه طبرستان 112 62 62 7،768،000
مخزن مکعبی 450 لیتری سه لایه طبرستان 150 60 61 10،740،000
مخزن کتابی / آسان رو 500 لیتری تک لایه پلاستونیک 142 50 110 9،940،000
مخزن کتابی / آسان رو 500 لیتری سه لایه پلاستونیک 142 50 110 11،110،000
مخزن مکعبی 800 لیتری تک لایه پلاستونیک  170 90 70 17،130،000
مخزن مکعبی 800 لیتری سه لایه پلاستونیک  170 90 70 18،020،000
 مخزن کتابی / آسان رو 1000 لیتری تک لایه پلاستونیک 162 62 140 19،640،000
 مخزن کتابی / آسان رو 1000 لیتری سه لایه پلاستونیک  162 62 140 22،580،000
مخزن مکعبی 1000 لیتری سه لایه طبرستان 185 102 68 19,829,000
مخزن مکعبی 1500 لیتری سه لایه طبرستان 210 113 77 29،928،000
مخزن کتابی / آسان رو 2000 لیتری تک لایه پلاستونیک 215 70 200 36،970،000
 مخزن کتابی / آسان رو 2000 لیتری سه لایه پلاستونیک 215 70 200 41،310،000

ابعاد مخازن زیرپله ای

مخازن زیرپله ای ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن زیر پله ای 500 لیتری تک لایه پلاستونیک 128 88 95 12،330،000
مخزن زیر پله ای 500 لیتری سه لایه پلاستونیک 128 88 95 13،120،000
مخزن 500 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 137 72 84 13,564,000
مخزن 800 لیتری زیرپله راه پله ای سه لایه طبرستان 152 83 98 18,503,000
مخزن زیرپله ای 1000 لیتری تک لایه پلاستونیک 170 90 100 19،640،000
مخزن زیرپله ای 1000 لیتری سه لایه پلاستونیک 170 90 100 22،520،000
مخزن 1000 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 172 87 106 20,495,000
مخزن 1500 لیتری زیرپله ای سه لایه طبرستان 196 109 112 28،728،000

مخازن بیضی

مخازن بیضی ابعاد داخلی ابعاد (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 500 لیتري بیضی سه لایه PT 143 95 55 11,120,000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتري بیضی سه لایه PT 167 124 71 17225,000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتري بیضی سه لایه PT 222 146 86 31,977,000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتري بیضی سه لایه PT 252 162 107 47,600,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتري بیضی سه لایه PT 285 191 129 87,760,000

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخازن قیفی ابعاد داخلی (cm) قیمت(ریال)
طول عرض ارتفاع
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 74 86 6،230،000
مخزن پلی اتیلن 200 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 74 86 7،260،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 74 161 11،390،000
مخزن پلی اتیلن 500 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 74 161 13،590،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 127 17،080،000
مخزن پلی اتیلن 1000 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 127 21،010،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 167 26،330،000
مخزن پلی اتیلن 1500 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 167 29،270،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری قیفی تک لایه پلاستونیک * 133 208 32،500،000
مخزن پلی اتیلن 2000 لیتری قیفی سه لایه پلاستونیک * 133 208 34،930،000
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری قیفی تک لایه PT * 155 230 47,512,000
مخزن پلی اتیلن 5000 لیتری قیفی تک لایه PT * 180 280 67,470,000
مخزن پلی اتیلن 10000 لیتری قیفی تک لایه PT * 230 320 138,528,000

مقالات مرتبط انتخابی:

یکی از جدیدترین روش های تولید مخازن آب کشاورزی، استفاده از ورق های پلی اتلینی خاصی است که به این نوع مخازن، مخازن آب کشاورزی ژئوممبران می گویند.

همانطور که می دانید وجود و اهمیت آب برای کشاورزی از موضوعاتی می باشد که غیر قابل انکار بوده و بسیار موثر می باشد و داشتن مخزن آب کشاورزی های متعدد می تواند سهم برزگی را در تامین آب مورد نیاز کشاورزان داشته باشد. به همین دلیل مهندسین ما سعی بر ان دارند تا بهترین و بزرگ ترین مخزن آب کشاورزی را طراحی کنند و امروزه در طراحی این مخازن ها از ورق های  ژئوممبران  استفاده می شود . استفاده از این ورق های در ساخت مخزن آب کشاورزی دارای یک سری مزیت ها و معایب می باشد که در بخش های بعدی راجع به آن ها توضیحاتی ارائه خواهد شد.

ورق های پلی اتیلن برای ساخت مخازن آب کشاورزی

ژئوممبران یکی از مدرن ترین و با کیفیت ترین ورق های عایق بندی می باشد که در بسیاری از ساخت و سازها و صنایع مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول بدون نیاز داشتن به زیر ساخت خاصی به راحتی مورد استفاده می باشد.  ژئوممبران  به شکل ورق های بسیار براق تولید و عرضه بازار می شوند که مصرف کنندگان می توانند با استفاده از جوشکاری حرارتی این ورق ها را به هم دیگر متصل کنند. جنس این ورق ها از پلی اتین می باشد که در برخی موارد از پلی وینیل کلراید  یا PVC نیز تولید می شوند. علاوه بر پلی اتین در ساختار ورق های ژئوممبران حدود ۳ درصد از carbon black استفاده می شود که این عنصر سبب می شود رنگ ورق های سیاه باشند. و مقاومت آنها را در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید افزایش می دهد. ورق های  ژئوممبران  بسیار نفوذ ناپذیر بوده و همین امر سبب شده تا این محصول از با کیفیت ترین و مقاوم ترین ورق های عایق شناخته شده باشد. ورق های  ژئوممبران  بهترین جایگزین برای عایق بندی های قدیمی می باشد.

پرسش های مشتریان

علی احمدی :
سلام وقتتون بخیر، آیا در وجه طولی مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰ زیرپله میشود فیتینگ نصب کرد؟

پاسخ کارشناس فروش: در شرایطی خاص این کار قابل انجام است. باید حتماً با کارشناس فنی ما تماس بگیرید .

عباس نصیریان :
آیا در مخزن پلی اتیلن 20 هزار لیتری پلی اتیلن عمودی میشود اسید فرمیک ذخیره کرد؟

پاسخ کارشناس فروش: مخازن معمولی پلی اتیلن، برای نگهداری اسید فرمیک ضعیف می باشند و حتماً باید از مخازن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها استفاده نمایید.

هادی سقزی :
سلام .مخزن پلی اتیلن ۱۰۰ لیتری در دمای منفی ۱۰ درجه دچار یخ زدگی میشود یا خیر؟

پاسخ کارشناس فروش: سلام. در صورتی که آب درون این مخزن ثابت بماند و حرکتی نداشته باشد یخ خواهد زد.

احمد رضا عابدینی :
آیا مخزن پلی اتیلن ۲۵۰ لیتری برای یک منزل ویلایی ۱۸۰ متری مناسب است ؟

پاسخ کارشناس فروش: برای پاسخ به این پرسش باید شما تعداد نفراتی که در این منزل ساکن هستند و همچنین میزان افت فشار و یا قطعی را نیز اعلام نماید.

حمید علی عسگری:
سلام .از مخزن ۵۰۰ لیتری عمودی پلی اتیلن میشه توی تراس استفاده بشه؟ منظورم اینه تراس میتونه وزنشو تحمل کنه؟

پاسخ کارشناس فروش: سلام . اکثر ترسا های میتونن این مقدار وزن رو تحمل کنن ولی حتماً شما باید از سازنده منزلتون و یا یک مهندس سازه مشورت بگیرید و ببینید آیا ترس شما به گونه هست که بتونه 500 کیلوگرم آب رو تحمل کنه یا خیر

سامان انوری:
از مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰ عمودی میشه بدون پایه هم استفاده کرد؟

پاسخ کارشناس فروش: بله دوست عزیز، خیلی وقت ها شما نیاز به پایه نخواهید داشت.

رضا جعفری جوزانی:
آیا مخزن پلی اتیلن ۴۰۰ لیتری برای بالا پشت بوم مناسب است ؟ جلو آفتاب مشکلی ندارد؟

سلام. سه لایه باشه مشکلی پیش نمیاد.

حسین کمال زادگان :
ایا از مخزن پلی اتیلن هزار لیتری میتوان برای آب مقطر استفاده کرد؟

پاسخ کارشناسان فروش: بله بدونه هیچگونه مشکلی می تونید آب مقطر رو ذخیره سازی کنید.

داوود اصغریان مقدم :
سلام ضمن تشکر از اطلاعات خیلی خوب سایت شما آیا این تانکر پلی اتیلن بیست هزار لیتری برای ذخیره آب شرب در محیط نیمه روشن مناسب است؟ در جایی که سایه هم باشد جلبک می زند؟

پاسخ کارشناس فروش: سلام پیشنهاد می کتنم از مخزن پلی اتیلن بیست هزار لیتری سه لایه استفاده کنید. فقط جاهایی که تاریک تا نیمه تاریک باشد امکان جلبک زدن وجود ندارد. جلبک در نور غیر مستقیم هم شانس رشد دارد. حتی لامپ مهتابی اگر طولانی مدت و به صورت مداوم روشن باشد می تواند تا حدودی باعث رشد جلبک در مخارن بی رنگ یا تک لایه شود.

Summary
product image
Aggregate Rating
5 based on 4 votes
Brand Name
مخزن بازار
Product Name
مخازن پلی اتیلن